O nás

SME RODINNÁ FIRMA

Ivan Milý mal 26 rokov, keď v roku 1991 založil firmu Herba Drug.  Po nežnej revolúcii sa rozhodol podnikať v importe a distribúcii kozmetiky. V roku 1994 bol spustený na Spiši vlastný výrobný závod. Naše výrobky patrili k najobľúbenejším na trhu. Začali sme tvoriť pre de Miclén, a.s. a v roku 2010 sme od nich odkúpili viaceré značky a receptúry, medzi nimi aj značku Dixi, ktorá je na trhu od roku 1927. Partnerkou v podnikaní sa Ivanovi Milému stala aj jeho manželka Soňa Milá. Dnes vo firme v Smižanoch pracujú aj synovia Ivan Milý jr. ako obchodný manažér a Pavol Milý ako marketingový manažér. Na oddelení vývoja a kontroly má svoje miesto farmaceutka Jana Milá, manželka Ivana juniora. No vo firme všetci tvoríme ako jedna rodina. 

 

 

VLASTNÉ LABORATÓRIÁ A PRÍRODNÉ EXTRAKTY

Naša kozmetika je vyvíjaná a kontrolovaná v našich vlastných laboratóriách. Šesť odborníčok dbá nielen na to, aby sa vám výrobky páčili, ale aj na to, aby spĺňali všetky normy. Starostlivo testujeme aj bezpečnosť výrobkov. Netestujeme na zvieratách. Vzorky našich výrobkov posielame do akreditovaných laboratórií, kde podliehajú dôkladnému rozboru a sú dermatologicky testované. Naše výrobky sú obohatené o prírodné výťažky zo žihľavy, brezy, kvetu pivónie, pšeničných klíčkov či čajovníka. Kvalita týchto extraktov je potvrdená certifikátmi. Získavame ich totiž prevažne z rastlín pestovaných v ekologicky čistom prostredí.

 Používame to, čo tvoríme.

 

HODNOTY

Našim cieľom je ponúkať dobro zákazníkom, zamestnancom a komunite. Sústredíme sa na kvalitu produktu rovnako ako na kvalitu vzťahov. Región, v ktorom pôsobíme, je pre nás zdrojom inšpirácie aj hodnôt. Spoločenská zodpovednosť je pre nás samozrejmosťou.

„Ak by sme sa mali chovať iba čisto podľa ekonomických pravidiel, tak by sme všetci bývali okolo Bratislavy, toto tu by sa zalesnilo, zazverilo a ľudia by tu chodili len ako do skanzenu. To ale asi nie je správna cesta.“

Ivan Milý

 

 

 

V SÚLADE S TECHNOLÓGIOU A ČLOVEKOM

Inovácia je dôležitou esenciou nášho podnikania. Moderné zariadenia a čisté, prísne kontrolované prostredie je v kombinácii s pracovitou rukou Spišiakov ďalším tajomstvom úspechu značky DiXi. V našej spoločnosti pod Tatrami v dvoch výrobných halách a v prevádzke v Topoľčanoch, kde vyrábame obaly, pracuje viac ako sto zamestnancov. 

“Zamestnávame  ľudí, ktorí sú z blízkeho okolia. Týchto ľudí poznáme a stretávame sa s nimi na ulici aj mimo práce. Ak robíme nejaké rozhodnutie, tak vieme, že sa dotkne ich života.” 

Soňa Milá